Terminy Długie, Ceny Wysokie

Wszystkich gości wchodzących na stronę galerii Atelier KaDe wita

bardzo nietypowe hasło:

„TERMINY długie, CENY wysokie – galeria nietuzinkowego rękodzieła szydełkowego ZAPRASZA”

 

Kiedy na początku roku  galeria ruszyła w wirtualnym świecie, spotkała się z ciepłym przyjęciem, ale to zdanie – na górze strony, do dziś wzbudza kontrowersje lub zdziwienie wśród Odwiedzających.

„Czy Ty jesteś SZALONA?!” – takim pytaniem przywitała mnie przez telefon bliska osoba, która jako jedna z pierwszych pośpieszyła z recenzją na temat mojej świeżo otwartej strony.

Przy takich pytaniach ryzykownie jest jednoznacznie odpowiadać – każda odpowiedź może mieć nieprzewidziane konsekwencje, więc bezpiecznie wstrzymałam się od udzielenia jej  z nadzieją na rozwinięcie myśli swojego rozmówcy. „ Po co piszesz, że twoje ozdoby szydełkowe są drogie i długo się na nie czeka? Odstraszysz potencjalnych Klientów!”

 

Ta kwestia wielokrotnie jest do mnie kierowana, w bardziej lub mniej bezpośredni sposób.

Prawdziwa zagwozdka!

A teraz spieszę z jej wyjaśnieniem.

 

Odnoszę wrażenie, że dzisiejszy handel (w szerokim jego rozumieniu) za punkt honoru postawił sobie takie cele: szybko, tanio ,(być może) idealnie i solidnie.  Dotyczy to zarówno sprzedaży, jaki i usług.

Wszyscy kupcy, sklepikarze, ekspedienci, akwizytorzy czy agenci zachwalają swoje wszelakie towary, że są NAJ i tylko u nich warto kupować czy korzystać z usług. Uwielbiam ten koncert ofert! Naprawdę.

Więcej! Pracowałam kiedyś przy sprzedaży i miałam przyjemność odbyć  parę  szkoleń z tej dziedziny i   rozpoznaję niektóre techniki mające na celu pozyskanie klientów. Pomimo tej wiedzy i trzeźwego umysłu, jaki posiadam, ten konkurs na NAJ robi na mnie wrażenie…

… ale osobiście nigdy nie mogłam się odnaleźć w tym marketingowym świecie jeśli miałam stać naprzeciw klienta.

Tłumaczono mi, że wskazywanie na  produkt, który  NIE JEST TERAZ dostępny  lub nie daj Boże jest DROGI oznacza  sprzedażowe harakiri. I w tym miejscu mam  odmienne zdanie.

 

Należę do osób  szczerych i  cenię sobie tą cechę mocno – nawet jeśli nie jest to zbyt eleganckie ani  nie przynosi korzyści.

Nie byłam wstanie nauczyć się mówić oględnie na temat cen czy co do poniektórych cech towaru lub usług, jakie mi było dane sprzedawać.

Zawsze wskazywałam  nabywcom wszystkie ich aspekty – korzystne czy niekorzystne –  wychodząc z założenia, że osoby zainteresowane same najlepiej ocenią, co dla niech odpowiednie. Nie lubię przekonywać na siłę, że jakiś produkt jest dla nich dobry. Tym samym nie uznaję nakłaniania klientów, że coś ma im się podobać, kiedy oni sami mogą mieć  mieszane uczucia, co do tego– takie jest moje rozumienie.

 

W Atelier KaDe funkcjonuje ten sam wyznacznik.

Powracając do tej zagwozdki, wyjaśniam ją już:

TERMINY długie – Poza pojedynczymi wyrobami szydełkowymi, które są dostępne OD RĘKI, to na większość dekoracji ręcznie robionych trzeba czekać do 6 tygodni. Wszystkie ozdoby szydełkowe są dziergane na indywidualne zamówienie i opracowane z myślą o każdym kliencie. Takiego rękodzieła szydełkowego  nie cechuje szybkość – to nie wyrób fabryczny tylko rękodzieło, a z tym  wiąże się czas.

CENY wysokie –  Jak wspomniałam wyżej, każdy szydełkowy koszyk czy ozdobne pudełko to nie jest wyrób maszynowy. Osobiście zaprojektowałam każdą dekorację do domu i własnoręcznie wydziergałam. To nie są ozdoby ze sklepów sieciowych, ani też nie mają naszywki z MADE CHINA. Każdy wyrób szydełkowy w tej galerii jest niepowtarzalny  i jedyny w swoim rodzaju  – a ja wychodzę z założenia, że  wyjątkowe rzeczy kosztują, szczególnie ręcznie robione

 

Nie sprawdziły się czarne prognozy, że powyższe hasła zniechęcą klientów. Zaraz minie rok odkąd galeria Atelier KaDe funkcjonuje i są osoby, którym nie strasze ani terminy ani ceny.

Jest takie powiedzenie: Jeden lubi ogórki, a drugi ogrodnika córki. Myślę, że z większością niestandardowych rzeczy jest podobnie – jednym się będą podobać i będą je chcieli, a innym nie.

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *