Design w AtelierKaDe

wyroby szydełkowe do domu

Rok 2017 zbliża się ku końcowi, a Nowy już za pasem.

Zazwyczaj, w związku z takim wydarzeniem pojawia się dużo felietonów i wpisów, które nawiązują do tej zmiany w kalendarzu –  mowa w nich o  podsumowaniu ostatnich 365 dni, o nowych i o starych postanowieniach, które udało się lub nie zrealizować, etc.

 

Nie ukrywam, że ja również planowałam wpis w podobnym tonie. Jakby nie patrzeć 01 stycznia, to data  powitania Nowego Roku, a w tym roku, to  również obchodzenie przez Atelier KaDe swoich pierwszych urodzin, więc wydawało mi się to sensowne. Chyba nie wypadałoby czegoś  takiego pomijać… wobec tego zanosiłam się z zamiarem napisania o tym, jak Atelier KaDe ze swoimi wyrobami szydełkowymi podsumowuje ostatni rok i jak będzie  świętować swą pierwszą rocznicę –  ale ponieważ w moim słowniku słowo nie wypada odnosi się tylko do dobrze założonych plomb u dentysty, porzuciłam ten zamiar.

 

Przyczynił się do tego cytat Joe Manseuto: „Design pomógł nam się wyróżnić – wyglądać inaczej i śmiało chwalić się tą innością”.

To zdanie pojawiło mi się na ekranie komputera, gdy byłam w trakcie realizowania pewnego projektu graficznego do swojej galerii. Cytat wyskoczył  na moim monitorze i zanim odnalazłam X, aby go zamknąć (ostatnio zaczynają te X dobrze ukrywać) kilkakrotnie go przeczytałam. Za każdym razem z większym zainteresowaniem.

 

Abstrahując od wszystkich definicji, co określenie design  oznacza i pomijając fakt, jak jest stosowany w naszym języku potocznym, uświadomiłam sobie, że nigdy nie spojrzałam na to słowo z tej perspektywy, co J. Manseuto.

W jednym zdaniu udało mu się uchwycić kwintesencję  tego wyrazu.

 

Patrząc w ten sposób, to całe rękodzieło szydełkowe, które oferuję w galerii jest designerskie! Wszystkie szydełkowe koszyki, pudełka i inne bibeloty wyglądają inaczej od oferowanych ozdób do domu dostępnych w sklepach sieciowych i śmiało mogą chwalić się innością!

 

Od początku miałam tego świadomość, choć nie była ona aż tak dokładnie zwerbalizowana i zdefiniowana.  Oczywiście, dziergając wszystkie te ozdobne  pudełka szydełkowe moją intencją było, aby był to asortyment inny od reszty i oryginalny lecz nie nazywałam tych ozdób do domu, jako designerskimi. Dopiero, jak ten cytat wyświetlił mi się na monitorze dotarło do mnie,  że wszelkie dekoracje szydełkowe są DESIGNERSKIE! Przynajmniej według Joe Manseuto.

 

Z tą olśniewającą myślą, chciałabym z okazji nadchodzącego Nowego Roku życzyć Wszystkim designerskiego wystroju Waszych domów i mieszkań. Nie ważne, w jakim stylu są urządzone, niech każde z nich się wyróżnia i z dumą chwali się swą innością i nietuzinkowością charakteru – przez cały kolejny rok!

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *